MASZYNY ROLNICZE

Cynkomet kontynuuje targową ekspansję. I zdobywa nagrody

 


Swoje flagowe przyczepy rolnicze i rozrzutniki zaprezentował Cynkomet na targach Opolagra w Kamieniu Śląskim. W maju firma wzięła udział w wystawach w Serbii, Niemczech, na Węgrzech i w Kościerzynie, z którego wyjechała z nagrodą


Czerwcowe targi Opolagra to jedna z najbardziej znaczących wystaw branży rolniczej w Polsce, na której tradycyjnie już goszczą wszyscy liczący się producenci i dealerzy maszyn rolniczych. Na ponad 45 hektarach swoje produkty prezentuje ponad 400 wystawców, a co roku targi odwiedza ponad 40.000 zwiedzających.


Cynkomet z Czarnej Białostockiej uczestniczył w Opolagrze, jako wystawca już po raz drugi. Przebojem tegorocznej oferty spółki są przyczepy rolnicze z trójstronnym wywrotem: T-104/5 o ładowności 9 ton, T-104/6 o ładowności 10 ton oraz rozrzutniki obornika: N-221/3 o ładowności 8 ton i N-221/3-8 o ładowności 10 ton.


- Każda tego typu wystawa jest doskonałą okazją do zaznaczenia naszej obecności na rynku, zaprezentowania produktów oraz ich zalet, oraz do spotkań z naszymi klientami – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Mamy też sposobność, by przyjrzeć się nowym, ciekawym rozwiązaniom zastosowanym w maszynach innych producentów, których znajomość potrafi okazać się szalenie istotna podczas rozmów z potencjalnymi odbiorcami.


Również ubiegły miesiąc upłynął spółce pod znakiem wystaw i targów w kraju i za granica. Cynkomet wziął udział w IX Edycji Wystawy i Pokazów w firmie Master, a także w XXVIII Targach Rolniczo-Ogrodniczych w Kościerzynie. To z tych targów firma wyjechała z nagrodą za „Najbezpieczniejszą maszynę”, przyznaną jej za rozrzutnik N-221/3-4.
- Jest to kolejne tego typu wyróżnienie zaraz po Pucharze Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za „Najbardziej Innowacyjną Maszynę”, który odebraliśmy podczas zeszłorocznych Dożynek Jasnogórskich - mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu.


Istotnym elementem strategii marketingowej podlaskiego producenta i eksportera jest udział w zagranicznych imprezach. W maju spółka odwiedziła aż trzy takie eventy – Poljoprivredni Sajam w Nowym Sadzie w Serbii, BraLa w niemieckim Paaren oraz Alföldi Állattenyésztési w Hódmezővásárhely na Węgrzech.


- Staraliśmy się zaprezentować na tych targach jak najszerszą gamę produkowanych w Cynkomecie maszyn i przekonać jak największą rzeszę klientów do ich jakości oraz zalet wynikających z zastosowania technologii cynkowania ogniowego w procesie produkcji - dodaje Łukasz Chełmiński.


Cynkomet kontynuuje targową ekspansje m.in. w związku z dynamicznym rozwojem i planami wprowadzenia na rynek wielu innowacyjnych urządzeń.


Cynkomet sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych "Biafamar", po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także w Algierii, Mołdawii i Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; na koniec 2017 – 73 mln, a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost do ok. 85 mln zł. Obecnie Cynkomet kosztem 22,4 mln zł realizuje unijną inwestycję – budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty.

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.