MASZYNY ROLNICZE

Continental wspiera rozwój technologiczny branży rolniczej

  • Przyszłość sektora rolnego: cyfrowe, zintegrowane rozwiązania na rzecz wydajnego, bezpiecznego oraz zrównoważonego rolnictwa
  • Continental z przekrojową wiedzą specjalistyczną wychodzi naprzeciw wyzwaniom globalnego i lokalnego przemysłu rolniczego

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalności w sektorze rolnym szczególnie w dziedzinie digitalizacji, automatyzacji oraz zrównoważonego rozwoju.

Sektor rolny przechodzi wielką przemianę, a globalne trendy, takie jak postępująca urbanizacja czy stały wzrost liczby ludności, wymagają podjęcia zrównoważonych działań w celu zapewnienia dostaw żywności oraz środków utrzymania obecnym, jak również przyszłym pokoleniom. Cyfrowe, zintegrowane rozwiązania są kluczem do wydajnego, bezpiecznego oraz zrównoważonego rolnictwa.

Hans-Jürgen Duensing, członek zarządu Continental AG, odpowiedzialny za dział ContiTech

W tym przypadku wiedza lokalnych rolników uzupełniają się z fachową wiedzą światowego sektora rolnego. Reprezentując międzynarodowe przedsiębiorstwo technologiczne wywodzące się z Dolnej Saksonii, która jest w dużym stopniu uzależniony od rolnictwa, codziennie widzimy tego efekty na polach i gruntach rolnych. Współpracujemy z rolnikami z całego świata w celu opracowania cyfrowych technologii, takich jak inteligentne opony lub systemy monitorowania automatycznych i połączonych maszyn, które umożliwiają wysokowydajne, efektywne prowadzenie działalności rolniczej.

Christian Kötz, członek zarządu Continental AG, odpowiedzialny za dział opon

Sektor rolny w kontekście szerszego rozwoju społecznego

Szybko wzrastająca liczba ludności na świecie, presja cenowa oraz coraz wyższe standardy ochrony środowiska i jakości żywności to wyzwania społeczno-polityczne, przed którymi stoi światowy sektor rolny.
Obecnie na świecie żyje około 7,6 miliarda ludzi. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) przewiduje, że do 2050 r. liczba ludności wzrośnie do 9,8 mld, a do 2100 r. do 11,2 mld. Wszyscy potrzebują przestrzeni do życia, w tym mieszkań. Dlatego urbanizacja, a także stały wzrost inwestycji infrastrukturalnych będą miały wpływ na losy świata. Grunty rolne stają się coraz bardziej ograniczone, tym samym produkcja przenoszona jest do miast. Zachodzące zmiany przekładają się na wysoki popyt na zrównoważone rozwiązania, stąd sektor rolny będzie napędzał ekspansję gospodarki cyrkulacyjnej – recykling istotnych dla przemysłu zasobów i ich produktywne wykorzystanie, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na zasoby naturalne. Będzie to miało pozytywny wpływ na kluczowe aspekty, takie jak wydajność, możliwości nawadniania i rentowność indywidualnych gospodarstw rolnych – w każdym regionie i obszarze świata.
Continental posiadając międzysektorową wiedzę specjalistyczną odpowiada na te globalne i lokalne wyzwania, wspierając rozwój technologiczny branży rolniczej. Automatyzacja, rozwiązania cyfrowe, bezpieczny transfer danych czy efektywnie zarządzane przepływy materiałów umożliwią właścicielom i zarządcom gospodarstw rolnych indywidualną konfigurację zapasów oraz ich dostosowanie do konkretnych sytuacji, czy potrzeb. Już dziś niezwykle istotne jest udostępnianie danych, zwłaszcza w zakresie analizy i optymalizacji procesów. W przyszłości rolnicy będą mogli zarządzać, a także monitorować cały proces zbioru z centralnej lokalizacji. Gospodarstwa rolne staną się najnowocześniejszymi ośrodkami technologicznymi, które będą promować wydajną oraz zrównoważoną produkcję w całym łańcuchu wartości.
W dniach 10-16 listopada 2019 r. w Hanowerze, podczas największych na świecie targów techniki rolniczej Agritechnica, Continental zaprezentuje innowacyjne rozwiązania dla sektora rolnego odpowiadające kluczowym trendom i kierunkom rozwoju tej branży (w hali 4 na stoisku C22).

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.