MASZYNY ROLNICZE

Małe słońce w domu

Wykańczanie domu czy remont mieszkania to dobry moment, by wybrać metodę ogrzewania lub rozważyć, czy dotychczas stosowana jest optymalna.

Do wyboru mamy m.in. panele grzewcze podczerwieni, które są jedną z nowocześniejszych metod grzewczych. Na jakich zasadach działają? Aby korzystać z paneli grzewczych podczerwieni nie potrzeba specjalistycznej instalacji - wystarczy podłączenie do najbliższego gniazdka elektrycznego i termostatu, za pomocą którego można sterować pracą paneli. Urządzenia ogrzewają w bardzo efektywny sposób, poprzez emisję fali ciepła. Emitowana przez nie energia rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniu. Dociera do przedmiotów i ścian, wysusza je i wygrzewa. Od nich wtórnie ogrzewa się powietrze w pomieszczeniu. - O ścianach warto wspomnieć z dwóch powodów. Po pierwsze, równomiernie rozchodzące się ciepło ogrzewa je, zapobiegając pojawieniu się pleśni oraz poprawiając ich własności izolacyjne. Po drugie, nagrzane i wysuszone ściany oddają to ciepło, wtórnie nagrzewając powietrze, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o dwa-trzy stopnie wyższa od rzeczywistej. Przy takiej różnicy oszczędność energii elektrycznej wynosi 10%, choć nasz komfort termiczny pozostaje na dotychczasowym poziomie – wyjaśnia Tomasz Sadza, prezes firmy Ogrzej.com.pl, dystrybuującej panele grzewcze podczerwieni.

A co, jeśli zabraknie prądu? - Nawet jeśli korzystamy z gazu, oleju czy węgla, do funkcjonowania każdego aktualnie produkowanego kotła c.o. i tak potrzebujemy prądu, nie mówiąc o konieczności zasilania pomp, dzięki którym nagrzana woda trafia do grzejników – mówi Tomasz Sadza. Ogrzanie pokoju o powierzchni 9 MKW. (kubatura 23 m3) panelem grzewczym podczerwieni o mocy 700 W kosztuje miesięcznie 29 zł. Przy całodobowym ogrzewaniu panel pobiera prąd średnio w sezonie grzewczym tylko przez ok. 5-6 godzin na dobę. Cena pojedynczego panelu grzewczego wynosi – w zależności od mocy – od ok. 600 do 1300 zł brutto. Panel nie wymaga konserwacji, zaś czas jego bezawaryjnej pracy sięga kilkudziesięciu lat.

Aneta Rzeźniczak


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.