MASZYNY ROLNICZE

Sposób na wysokie plony w biznesie, czyli jak rozwinąć gospodarstwo rolne

 
Duże maszyny rolnicze, worki z paszą i nawozami oraz cenne plony – każdy rolnik wie, że ich przechowywanie wymaga specjalnej uwagi. Aby zapewnić swojemu gospodarstwu stały rozwój nie wystarczy już tylko podwórko i niewielkie budynki gospodarcze. Warto postawić na profesjonalne przestrzenie magazynowe. Idealnym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć dużych kosztów budowy i długiego czasu oczekiwania są hale namiotowe, które świetnie spełniają swoje zadanie, z powodzeniem zastępując budynki murowane.


Dzisiejszy wizerunek rolnika różni się znacznie od tego sprzed kilkunastu lat. Współcześnie są to przedsiębiorcy z krwi i kości, którzy prowadzą niezwykle odpowiedzialny i wartościowy biznes, którego branża stale się rozwija. Z badań Głównego Urzędu Statystycznego, przeprowadzonych w latach 2015/2016 wynika, że przeciętna powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie w 2015 roku wyniosła 10,3 ha. Z roku na rok wskaźnik ten rośnie i w skali 5 lat odnotowano jego wzrost o 0,5 ha. Tendencja wzrostowa wynika m.in. z dotacji unijnych i programów mających na celu modernizację gospodarstw rolnych oraz ich rozbudowę. Rolnicy posiadający coraz większe grunty pod uprawę potrzebują nowych, lepszych maszyn i odpowiednio przystosowanej przestrzeni do przechowywania sprzętów i samych plonów. Zatem, by z powodzeniem móc realizować swoje cele biznesowe i płynnie rozwijać swoje gospodarstwo, warto zainwestować w profesjonalne rozwiązania.


Zboże na wagę złota
Przed pracownikami branży rolniczej stoi szereg wyzwań, które wiążą się z koniecznością posiadania większej przestrzeni, służącej do prawidłowego przechowywania paszy czy nawozów, a także sprzętów i maszyn rolnych. W branży rolniczej zaobserwować można zależność pomiędzy wielkością posiadanej powierzchni a efektywnością ekonomiczną gospodarstwa – im większy grunt pod uprawę, tym zwykle większe zyski dla przedsiębiorstwa. Liczba hektarów ziemi powinna być ponadto ściśle zależna od niezbędnej powierzchni magazynowej, która umożliwi przechowywanie zbiorów w optymalnych warunkach. Dlatego też powierzchnia magazynowa przeznaczona do składowania sprzętów rolnych oraz pasz i nawozów powinna spełniać szereg ściśle określonych wymogów. – Produkty rolne nie mogą być przechowywane w zawilgotniałych i nieszczelnych pomieszczeniach. Taki klimat zdecydowanie szybciej przyczynia się do powstawania grzybów, pleśni czy rdzy. Zależało nam na tym, aby przestrzeń magazynowa spełniała funkcje tradycyjnego budynku murowanego, dlatego zdecydowaliśmy się na hale namiotowe. Szybki proces budowy sprawił, że już kilka dni po rozpoczęciu prac mogliśmy cieszyć się dodatkową powierzchnią stworzoną na potrzeby naszego przedsiębiorstwa – mówi Tomasz Liedmann, prezes zarządu firmy AgroLiedmann, producenta granulowanych nawozów wapniowych.


Gospodarstwa XXI wieku
Gospodarstwa rolne w ramach swojej działalności prowadzą również między innymi bydła, trzody chlewnej, drobiu czy owiec. Ich chów wymaga specjalnych warunków i stworzenia wewnątrz budynku odpowiedniego mikroklimatu. – Dzięki możliwości bardzo precyzyjnego określenia wymiarów konstrukcji, kształtu dachu, a przede wszystkim dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji dodatkowych, w które może być wyposażona hala, jak na przykład izolacja termiczna, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja i wiele innych – możliwe jest dopasowanie ich do rodzaju chowanych w nich zwierząt. Tak, jak w budynkach murowanych, można w nich stworzyć specjalny mikroklimat i utrzymywać stałą temperaturę, nawet w okresie zimy i niesprzyjających warunków atmosferycznych. W przypadku silnych opadów śniegu, hale namiotowe zdolne są utrzymać obciążenie nawet do 120 kg/m2. Ważna jest również elastyczność i lekkość konstrukcji, którą można dopasowywać do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dodatkowo, są niezwykle elastyczne i z łatwością dopasowuje się je do aktualnych potrzeb. Można je rozbudowywać, dzielić a nawet przenosić w inne miejsca – dodaje Łukasz Krzymieniecki, specjalista ds. sprzedaży w firmie Protan Elmark.


Szybki rozwój w dobrej cenie
Częstym powodem wstrzymywania rozwoju przedsiębiorstwa rolnego poprzez jego rozbudowę, jest brak środków, obawa przed dużą inwestycją, która może się nie zwrócić i długi okres oczekiwania na zakończenie budowy. Jedną z alternatyw budynków murowanych mogą być hale namiotowe, których koszty są zauważalnie niższe. – Cena wykonania hali zależy przede wszystkim od jej wielkości, stopnia spersonalizowania oraz mnogości opcji dodatkowych. Z każdym klientem pracujemy indywidualnie, tworząc dla niego taką halę namiotową, która będzie odpowiadała potrzebom jego i jego przedsiębiorstwa. Warto również zaznaczyć, że wybudowanie hali namiotowej można w wielu przypadkach sfinansować poprzez leasing, co stanowi dodatkową zachętę dla właścicieli gospodarstw. Nie muszą oni bowiem od razu angażować całości środków wymaganych przy zakupie hali namiotowej – radzi Łukasz Krzymieniecki.
Więcej informacji na temat dedykowanych rozwiązań dla branży rolniczej znaleźć można na stronie www.protan-elmark.com.pl/hale-magazynowe.

O firmie:
Protan Elmark to firma z blisko 80-letnim doświadczeniem na rynku hal namiotowych i niekwestionowany lider tej branży. Produkty polskiej marki wykonywane są z trwałych materiałów: aluminium, stali, materiału PCV, blachy trapezowej oraz płyty warstwowej. Na przestrzeni lat Protan Elmark wyspecjalizował się w dostarczaniu hal namiotowych do zastosowań magazynowych, przemysłowych, rolniczych, sportowych, jak również dla branży HoReCa. Firma dysponuje wiedzą i zapleczem pozwalającymi na realizację także niestandardowych projektów, zaś motto firmy – „Rozwiązania szyte na miarę” jest gwarancją indywidualnego podejścia do każdego klienta. Sprzedaż hal namiotowych prowadzona jest w Polsce oraz za granicą. W portfolio firmy znajdują się setki obiektów referencyjnych na całym świecie.
www.protan-elmark.com.pl

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.