MASZYNY ROLNICZE

Harmonogram Mistrzostw Polski Drwali 2018

 

 
 
MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW Stihl TIMBERSPORTS®
(sportowa odmiana zawodów w cięciu i rąbaniu drewna na czas)
 
KOSZĘCIN, SOBOTA 11.08.2018 (Zespół Pałacowo-Parkowy)
 
 
 
15:50 – Prezentacja zawodników
 
Runda 1
16:00-16:35 – Underhand Chop (Zawodnik stoi w rozkroku na leżącej kłodzie drewna o średnicy 32 cm i stara się w jak najkrótszym czasie przerąbać ją uderzeniami siekiery.)
 
16:40-17:00 – Stock Saw (W tej rywalizacji wszyscy zawodnicy pracują takimi samymi pilarkami łańcuchowymi. Po rozgrzaniu silników, pilarki zostają odłożone, a obydwie ręce zawodnika spoczywają na kłodzie drewna. Na dany sygnał, zawodnik odcina od kłody o średnicy 40 cm dwa równoległe krążki drewna. Pierwsze cięcie odbywa się z góry na dół, drugie z dołu do góry. Zawodnik nie może podczas cięcia przekroczyć określonej grubości krążka.)
 
17:05-17:40 – Standing Block Chop (Zawodnik przerąbuje siekierą pionowo stojącą kłodę drewna. Kłoda drewna topolowego ma średnicę 30 cm, a zadaniem zawodnika jest jej przerąbanie w jak najkrótszym czasie.)
 
17:45 – Ogłoszenie wyników Rundy 1 i nazwisk 8 zawodników, którzy zakwalifikowali się do kolejnej Rundy.
 
Runda 2
18:15-18:30 – Single Buck (Zawodnik odcina od kłody (o średnicy 46 cm) jeden krążek drewna przy pomocy olbrzymiej piły ręcznej.)
 
18:40-19:20 – Springboard (Ta nadzwyczaj widowiskowa konkurencja rozpoczyna się wyrąbaniem siekierą dwóch „kieszeni” w umieszczonej pionowo kłodzie. Następnie zawodnik wspina się na kłodę, umieszczając deskę w przygotowanej „kieszeni” i odrąbuje wierzchołek kłody (średnica 27 cm) uderzając w niego z dwóch stron.)
 
19:25 – Ogłoszenie wyników Rundy 2 i nazwisk 6 zawodników, którzy zakwalifikowali się do Rundy finałowej.
 
Runda 3 - finał
19:35-19:50 – Hot Saw (2 zawodników na scenie) (Pilarki używane w tej dyscyplinie zadziwiają nie tylko swą wielkością i mocą (27 kg, 80 KM), ale również szczególnym dźwiękiem przypominającym odgłosy znane z Formuły 1. Zadaniem zawodnika jest odcięcie w możliwie najkrótszym czasie trzech krążków o określonej grubości z leżącej poziomo kłody o średnicy 46 cm.)
 
19:55 – Dekoracja zwycięzców
 
MISTRZOSTWA POLSKI DRWALI 2018
(tradycyjne konkurencje związane z pracą w lesie)
 
KOSZĘCIN, NIEDZIELA, 12.08.2018 (Zespół Pałacowo-Parkowy)
 
 
 
08:30 – 09:00 – Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Drwali
Runda 1
 
09:00 – 11:00 – Konkurencje w ramach Mistrzostw Polski Drwali
Runda 2
 
15:00 – 16:30 – Mistrzostwa Polski Drwali – okrzesywanie
 
17:30 – uroczysta dekoracja zwycięzców
 
Opis konkurencji:
 
Okrzesywanie z „gałęzi”
Do umieszczonej na stojakach poziomej kłody nabijanych jest 30 okrągłych palików imitujących gałęzie, które zawodnik musi jak najszybciej odciąć bez uszkodzenia kłody
 
Ścinka i obalanie drzew na cel
W tej niezwykle widowiskowej konkurencji oceniana jest precyzja obalania drzewa, tak, aby padło ono dokładnie w wyznaczonym punkcie.
 
Wymiana piły łańcuchowej (łańcucha tnącego)
Zmiana prowadnicy i łańcucha tnącego, przy czym dwie kolejne konkurencje (przerzynka kombinowana i przerzynka na dokładność) muszą być przeprowadzone bez „majstrowania” przy pilarce. Rekord świata w tej konkurencji to 8 sekund!
 
Przerzynka kłód na dokładność
Zawodnik musi odciąć krążki z dwóch leżących na ziemi kłód bez uszkodzenia zamaskowanej trocinami deski znajdującej się pod kłodą.
 
Przerzynka złożona (kombinowana)
Precyzyjne odcięcie krążków drewna z dwóch ukośnie ułożonych na stojakach kłód.
 

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.