MASZYNY ROLNICZE

Szkolenie bezpłatne - Wykorzystanie innowacyjnych technologii w rolnictwie precyzyjnym

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu zaprasza na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich organizowane w dniach 21-22 września 2017 r. nt.: WYKORZYSTANIE INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII W ROLNICTWIE PRECYZYJNYM. Celem szkolenia jest zapoznanie doradców rolniczych – specjalistów ds. produkcji roślinnej, pracowników izb rolniczych, rolników oraz osoby zainteresowane wykorzystaniem nowoczesnych możliwości w rolnictwie, tj: nawigacji satelitarnej w zakresie precyzyjnego nawożenia, oprysku i siewu.

 

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z pobieraniem prób gleby do badań sprzętem sprzężonym z GPS, badaniem zasobności gleb, skanowaniem struktury gleby skanerem elektromagnetycznym. Wyniki prób gleby posłużą do opracowania planu nawożenia i precyzyjnej aplikacji nawozu na poszczególnych polach.

Uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć mapy precyzyjnego oprysku i precyzyjnego siewu przy użyciu bezzałogowych samolotów. W trakcie szkolenia omówione zostaną również programy do przetwarzania danych zebranych w rolnictwie precyzyjnym.

W drugim dniu szkolenia odbędą się warsztaty terenowe prowadzone przez przedstawicieli firm oferujących innowacyjne urządzenia do zastosowania w rolnictwie precyzyjnym na Agroshow w Bednarach (woj. wielkopolskie).

Warsztaty terenowe obejmują:

  • pokaz wykorzystania urządzeń do precyzyjnego siewu, nawożenia i oprysku oraz równoległego prowadzenia maszyn,
  • pokaz obsługi i wykorzystania drona.

Rozpoczęcie zajęć 21 września 2017 r. o godz. 11:15 w CDR O/Poznań przy ul. Winogrady 63.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszty dydaktyki, wyżywienia i noclegu oraz przejazd na Agroshow zapewnia CDR

Zgłoszenia udziału w seminarium prosimy przesłać na załączonym formularzu faksem - nr 61 820 19 71, lub e-mail: poznan@cdr.gov.pl - do dnia 12 września 2017 r.

Osoba do kontaktu:
Zygmunt Bilski tel. 61 8232081 wew. 174, e- mail:-z.bilski@cdr.gov.pl, i.zysnarska@cdr.gov.pl
 

Do pobrania

 

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.