MASZYNY ROLNICZE

Dojarka podbija rynek artykułów rolniczych

Autorem artykułu jest Nina Wiśniewska


Pytanie czym jest dojarka i jakie są jej podstawowe funkcje zastanawia nie jednego z nas. W kilku słowach, takie aparaty udojowe zajmują się mechanicznym dojeniem krów.
Jest to bardzo szybki sposób na dojenie krów, gdyż szacuję się że jedna dojarka może "obsłużyć" w ciągu godziny około 7 zwierząt.

Jak działają takie aparaty udojowe?

Dojarka działa niczym ludzkie ręce, poprzez energiczne ściśniecie wymiona zdobywa upragnione płyn. Następnie wtłacza je do zbiornika pod dużym ciśnieniem. W tym pojemniku bowiem musi dojść do schładzania mleka. Schładzanie wstępne jest bardzo ważne, gdyż utrzymuje płyn tylko w kilku stopniowej temperaturze, co z kolej gwarantuje świeżość i najwyższą jakość produktu. Zakupienie dojarki do mleka gwarantuje nie tylko możliwość zwiększenia stada, ale także podwyższenie dotychczasowych standardów pracy w branży mleczarskiej. Nie ma co się martwić o naprawy czy części do dojarek. Większość producentów zapewnia w swojej ofercie także serwis. A wszystko po to by i rolnik, i krowa byli zadowoleni z nabytego urządzenia.

Dojarki do mleka - czy warto inwestować?

Każde nowoczesne gospodarstwo powinno być zaopatrzone w takie roboty udojowe. Pomagają one nie tylko zwiększyć produkcję wyrobów mleczarskich dzięki swojej szybkości, ale także dbają o higienę i bezstresowe dojenie krów. Każdy rolnik zdaję sobie sprawę, że tylko zdrowe, najedzone i chowające się w bezstresowym środowisku zwierzę potrafi dać z siebie wszystko. Technologia doszła już bowiem do tego poziomu, że mechaniczne dojenie w niczym nie przeszkadza zwierzęciu, jest ono mniej stresogenne niż gdybyśmy robili to ręcznie. Koszt dojarki do mleka jest wysoki, ponieważ plasuję się w granicach 24 tysięcy złotych, producenci jednak zapewniają że taka inwestycja szybko się zwraca. Obecnie na rynku znajduje się kilka rodzajów tego typu sprzętu np. dojarki bańkowe, dojarki przewodowe czy dojarki rurociągowe.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.