MASZYNY ROLNICZE

Aplikacja „Zgłoś Dzika”

 

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” przygotował aplikację „Zgłoś Dzika” na smartfony. Służy ona do zgłaszania szczątków padłych dzików. Informacje te wraz z dokładną lokalizacją trafiać będą do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii.

W aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie dzika, wybrać właściwy Powiatowy Inspektorat Weterynarii, aby wraz z lokalizacją trafił on do kompetentnych służb. Dzięki temu będą one mogły w krótkim czasie ustalić czy dzik padł na ASF i usunąć jego szczątki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play.

Każdy kto zainstaluje aplikację na swoim telefonie będzie mógł wysłać informację o szczątkach dzika padłego na ASF wraz z ich zdjęciem. Wierzę, że aplikacja Zgłoś Dzika przyczyni się do szybszego rozwiązania problemu ASF w polskich lasach i gospodarstwach zajmujących się produkcją trzody chlewnej, a przede wszystkim pozwoli zmniejszyć straty rolników oraz całej gospodarki.

Aplikację można pobrać tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reportboar

 

Źródło
Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
http://www.wmirol.org.pl

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.