MASZYNY ROLNICZE

Od dzisiaj dostępne są protokoły w aplikacji suszowej!

Od dzisiaj tj. 27 września br. rozpoczyna się proces generowania w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” protokołów oszacowania szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy. Przyśpieszy to proces ich akceptowania przez wojewodę lub przez osoby upoważnione przez wojewodę.

Producenci rolni, których wnioski o oszacowanie szkód zostaną odrzucone automatycznie przez aplikację będą otrzymywać kalkulację wraz z informacją, że straty spowodowane wystąpieniem suszy są poniżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym, z ostatnich trzech lat poprzedzających 2021 r. Zarówno protokół, jak i kalkulacja będą dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” po zalogowaniu się do tej aplikacji  przez producenta rolnego swoim  profilem zaufanym.

Uruchomienie od 27 września 2021 r. panelu dla urzędów wojewódzkich oznacza  zablokowanie funkcji anulowania już wysłanych wniosków w celu ich poprawienia.

Wielkopolska Izba Rolnicza przypomina, że producenci rolni, u których w gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach spowodowane wystąpieniem w roku bieżącym  suszy mogą, składać wnioski o oszacowanie szkód do 15 października 2021 r.

Aleksander Poznański

Kontakt z autorem: a.poznanski@wir.org.pl

Źródło: MRiRW

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

 

© Copyright Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl - dobre-maszyny-rolnicze.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-maszyny-rolnicze.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.